Eski Sohbetciler

  • Post category:Sohbet
  • Post comments:0 Yorum

1950 1960 senelerın hararetli gecelerin en önemli mevzusu anlatılan masallar yaşanmış hatıralar ve koyu sohbetlerdi. Tekonolojinin olmadığı bu dönemlerde köy ortamlarında toplanan köylü halkı gece muhabbetleri seyredilen bir tv değil anlatılan hikayeler, geçmişten rivayetler derin sohbetlerdi. Ahalinin biri mevzuyu açar daha sonrasında mevzu mevzuyu devam ettirirdi ,
konunum başlangıçı olan söyleşi okadar sıcaklığını artırırdiki zamanın akışı sanki niyagara Şelalesi misali yukardan aşağıya akan su kütlesi gibiydi , adeta gözü açıp kapama gibiydi. Süre akıp gidiyordu kimse zamanı durduramiyodu bir bakıldıki gecenin bağrında sonlaniyordu sohbet bitince 7 8 saatin iyi mi geçmiş olduğu fark edilmiyordu. Küçük kutu denen radyo cihazı evlere dolmaya başladı , ahali radyonun etrafına oturur sıkectir haberdir derken dinlenince o güzelim sohbetler özelliğini azda olsa kaybediliyordu süre devrinde dönerken teknoloji de gelişiyordu kutunun içindeki insanoğlu oynuyor ve görünüyordu bu cihazın ismide televizyondu , televizyonun makbu oluşu ile ahali evine kapanmaya başladı o derin sohbetlerin yaşandığı köy toplantıları gece sohbetleri hemen hemen bitiveriyordu. Kimi süre coşku kimi zaman adrenalin kimi zamanda yaşamayan yaşanmış gibi kahramanlar artık anlatılmıyor ve sohbetler adeta kabuğuna çekilmişcesine gömülüyordu.
Teknoloji denen kavram zamana adeta hükmediyordu bilgisayar denen aygıt koyu sohbetleri tamamiyle bitirir oldu bu cihaz hem göze hem kulağa hitap etmiş olduğu benzer biçimde parmakların marifeti ortaya çıkı veriyordu , buda yetmezmiş gibi web denen ağ sarhoşluğu bütün dünyayı sardığı şeklinde insan denen varlığı tutsak alıyordu, insan bu ağa yenik düşüyordu bu ağ gerçeklere inat sanalı ortaya çıkarıyordu , eski sohbetler miadını tamamlamış teknoloji hükmüyle yeni sohbetler başlamıs söyleşi odaları , chat odaları sitelerde boy gösterir oldu , insan denen varlık toplamayı bir yana bırak soyutlanmişcasına bir tek kalma seçeneğini kullanıyordu. Chat siteleri, söyleşi odaları derken yüz yüze olan insan ilişkileri adeta Sibirya soğugu şeklinde dondu. Aslına bakarsak donan eski sohbetler değil teknolojinin bir çağı açıp bir çağı kapamasıydı , yeni nesil teknolojiye rahat uyum sağlarken eskiler ise biraz zorlanıyordu işte hayat budur. Geçmişin sohbetine direnme yeni zamana uyum sağlamak için eski sohbet sıcaklığını aratmadan sizleri CinselSohbetYap.Com chat siteme umuyorum , sıcaklık eski sıcaklıktan daha sıcak olması dileğiyle.

Bir cevap yazın